Haber

Ersan Şen’e tepki gösteren Oğuzhan Uğur’un çağrısına Epözdemir’den olumlu yanıt

Maraş depreminde 35 kişinin hayatını kaybettiği Ezgi Apartmanı’nda sütunları kestiği iddia edilen pastane sahiplerinin avukatının Ersan Şen olması tartışmalara neden oldu.

Babala TV’nin sahibi Oğuzhan Uğur, deprem bölgesinde yaptıkları özel programın bir bölümünü sosyal medya hesabından paylaşarak Ersan Şen’e tepki gösterdi.

‘BAY’A AÇIK BİR ÇAĞRIDIR. REZAN’

Ardından Münevver Karabulut’un ailesinin de avukatı olan Oğuzhan Uğur, Dr. Rezan Epözdemir’i davaya müdahil olmaya davet etti.

Uğur, paylaşımında, “Bu, Rezan Bey’e açık çağrımdır. Sayın Rezan Epözdemir, bildiğiniz gibi Ezgi Apartmanı, izinsiz tadilatları, delikleriyle depremden sonra birçok kasıtlı mağduriyet ve ihmalin konusu haline geldi.” Perde betonunda buna göz yuman yetkililer ve buna göz yuman yetkililer.Deprem.Ayrıca bu dönemde onlarca depremzedeye hiçbir tazminat talep etmeden destek verdiğinizi de biliyoruz.Ben ve hayatını kaybedenlerin aileleri, sizden yardım diliyoruz. Bu davada yanımızda olun ki, devletin bilirkişilerince görevlendirilen kurumlar tarafından kusurlu olduğu tespit edilen kasten adam öldürme suçundan dolayı firari şahıslar bulunup hak ettikleri cezayı alsınlar. “Ezgi Apartmanı’nda hayatını kaybeden 36 kişinin aileleri tarafından yürütülen bu haklı davalara müdahaleniz, tüm mağduriyetlere örnek teşkil etmesi amacıyla yapılmıştır. Bu duruma sessiz kalmayacağınıza eminim. Saygılarımla” dedi.

EPÖZDEMİR’DEN OLUMLU CEVAP

Uğur’un çağrısına cevap veren Rezan Epözdemir, paylaşımında şunları söyledi:

“Sevgili Oğuzhan Uğur, öncelikle bu konudaki duyarlılığınız ve çabalarınız için sizi tebrik ediyorum. Bu süreçte depremzedelerin hayatlarına nasıl dokunduğunuzu büyük bir umutla takip ettik. Katıldığımız yardım yayınlarında da belirtmiştik. Depremle ilgili olarak hukuki süreci sonuna kadar takip edeceğimizi ve hukuki sorumluluğu olan tüm faillerin örnek olacak şekilde cezalandırılması gerektiğini ifade ediyoruz.” Bu vakalara depremzedelere yönelik bir sosyal sorumluluk projesi olarak bakacağımızı belirtmiştik. Bu bağlamda, halihazırda aile bireylerini kaybetmiş birçok depremzedenin belgelerini avukat olarak inceliyor ve bu soruşturmalarda mağdur ailenin temsilcisi olarak hareket ediyoruz.

Ezgi apartmanı belgesi de bu davalardan biri olacak. Bu vesileyle şu anda hiçbir talebi olmadan bu belgeyi talep eden tüm mağdur ailelerin savunucusu olarak hareket edecek ve onların adalet çabalarına yeni bir soluk olmaya çalışacağız. Merak etmeyin, maddi gerçekleri ortaya çıkarmak, kamu vicdanını rahatlatmak ve adaletin yerini bulmasını sağlamak için hep birlikte çalışacağız. Sorumlular hak ettikleri cezayı alacaklardır. “Üstlerin hukuku değil, hukukun üstünlüğü galip gelecektir.”

UĞUR: KURBAN AİLELER ADINA TEŞEKKÜR EDİYORUM

Epözdemir’in paylaşımına alıntı yapan Uğur, “Hiç şüphem yoktu. Kendim ve mağdur aileleri adına tekrar tekrar teşekkür ediyorum.” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu