Haber

CHP’de yerel seçimler başlıyor

Kongre tamamlandı, ilk ziyaretler ve ilk toplantılar yapıldı. CHP’de iğne yerel seçimleri işaret ediyor. Katıldığı bir televizyon programında konuşan CHP Genel Başkanı Özgür Özel, ‘Yerel seçim takvimi Pazartesi günü MYK’ya gelecek’ dedi ve ekledi: “Bütün bunları, başvuruların ne zaman, nereye yapılacağını, hangi tarihte yapılacağını programlayacağız. İstifalar gerçekleşecek: “Vatandaşın gönlünde olan başkanları kamuoyu araştırmalarıyla yeniden aday göstereceğiz.”

Kongrede bazı belediye başkanları Kılıçdaroğlu’nun yanında yer aldı. Özgür Özel, belediye başkanlarına da seslendi: “Kongrenin tutumu bizim için kriter değil. Kongrede karşımdaydı, başarılı olursa listede yer alır. Aynen öyle yapacağız. “Seçimden önce kimseye belediye başkanlığı vaadim yok.”

Belediye başkanlarına yönelik bir anket süreci olacağını belirten Özel, “Benim isteğim 2023 yılı bitmeden önemli sayıda belediyemizin duyurulmasıdır.”

İYİ PARTİ İLE İTTİFAK KONUSU OLACAK MI?

Özgür Özel, ‘İttifak zorunlu değil’ diyerek YETERLİ Partisi lideri Akşener’e mesaj gönderdi:

“Kendi partilerimizin ve Türkiye’nin çıkarlarını birlikte korumamız gerekiyor. Bazı yerlerde fedakarlık yapacağız. Kazan-kazan ilişkisi içerisinde olmamız çok doğru. Ancak bu muhataplarımızla eşit ilişkiler kurmakla mümkündür. “Gerektiğinde doğru ilişki kurulur.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu